Nejbližší akce

[ilustrační foto]
UMĚLÁ INTELIGENCE 2020
květen 2020: Druhý ročník odborné konference, která se zaměřuje na praktické využití strojového učení a AI. Konference se věnuje např. AI ve výrobě a dodavatelském řetězci, AI v HR systémech, AI v obchodu, využití RPA pro chytřejší automatizaci podnikovýc

více událostí zde

Blog

TZ: IDG spouští nový projekt AI World o umělé inteligenci
Tisková zpráva
China Oceanwide a IDG Capital oznámili dohodu o převzetí IDG
Tisková zpráva
25 let společně s vámi na českém trhu ICT
Čtvrtstoletí českého ICT: ojedinělý speciál zaměřený na úspěšné firmy, osoby a události uplynulých 25 let.
Nový web Computerworldu
Začátkem května proběhla rozsáhlá změna vzhledu webových stránek českého Computerworldu.

více na idg.cz/blog
Novinky, blog

02Leden

TZ: IDG spouští nový projekt AI World o umělé inteligenci

Česká pobočka mezinárodního vydavatelství IDG připravila pro rok 2019 nový zpravodajský projekt AIworld.cz. Server bude pokrývat to nejlepší, nejzajímavější, nejdůležitější, zkrátka na to nej z celého velkého světa umělé inteligence.

AI není jen prázdný pojem, bezvýznamný buzzword, kterým se ohánějí firmy toužící po zviditelnění a mediálním prostoru. Jde o pohon nové éry, další průmyslovou revoluci, která změní život každého z nás – možná jen trochu, možná k nepoznání.

Ale protože tenhle nový svět bude pro všechny úplně nový a nepoznaný, je potřeba se v něm začít orientovat už dnes: pomocí dat, statistik, zpráv, ale i zajímavostí, novinek a produktů – zkrátka vším, čeho se umělá inteligence týká. Protože je toho ovšem skutečně mnoho, nehodí se tím vyplňovat naše ostatní tituly. AIWorld je světem ve světě.

Na webu aiworld.cz tak najdete vše od strojového učení, hlubokého učení a robotiky, přes firemní digitalizaci, vědecké výzkumy a informatiku nové doby až po chytré aplikace, chytrou domácnost a samozřejmě kybernetickou bezpečnost.

Kromě zpráv a novinek zpracovávaných našimi redaktory se dočkáte také překládaných textů z mateřské zpravodajské sítě IDG News Services, analytických článků detailně referujících o klíčových datech a statistikách z oborů, a zapomenout nelze ani na komentáře a zprávy od insiderů – skutečných odborníků přímo z oboru.

Kromě internetového serveru připraví redakce čtyřikrát ročně tištěný speciál AI WORLD a konferenci Umělá inteligence 2019. Časopis bude plný toho nejlepšího, co se nejen našim domácím, ale také zahraničním redaktorům podařilo sesbírat. Je navíc otevřen i vám, čtenářům: Pokud máte v hlavě zajímavý a odborný text, nebo se chcete zviditelnit formou komerční spolupráce, neváhejte se nám ozvat.

Tak na viděnou ve světě chytrých strojů.

 

Pro více informací kontaktujte ředitelku vydavatelství Janu Pelikánovou, jana_palikanova@idg.cz, 602644099


19Leden

China Oceanwide a IDG Capital oznámili dohodu o převzetí IDG

 


23Červen

25 let společně s vámi na českém trhu ICT

 

Čtvrtstoletí českého ICT

25 let společně s vámi na českém trhu ICT

 

Vydavatelství IDG a časopis Computerworld připravují na září 2015 ojedinělý výroční speciál zaměřený na úspěšné firmy, osoby a události uplynulých 25 let, které se svým dílem přispěly k rozvoji českého IT.

Byť se počítače a ICT obecně objevovaly v tehdejším Československu již nějakou dobu, jejich opravdový rozmach nastal až po roce 1990. Začaly vznikat první české ICT firmy; s mnohými z nich se setkáváme dodnes. Tehdy také vznikla tuzemská pobočka amerického vydavatelství IDG Communications a vyšlo první číslo Computerworldu.

Není náhodou, že právě časopis Computerworld připravuje publikaci, která připomene významné firmy, osoby a okamžiky uplynulých 25 let českého ICT.

Pozor! Příští publikace vyjde až za dalších 25 let, takže nyní máte mimořádnou příležitost se v takto významném speciálu objevit. Je to zkrátka šance, která se nebude nikdy více opakovat!

Připomeňte sobě i našim čtenářům - vašim klientům - čím se vaše firma podílela na rozvoji českého ICT a čeho jste dosáhli. Jistě je čím se pochlubit!

Distribuce

Speciál vychází 30. září 2015 a je distribuován v nákladu 7 000 ks na vybranou skupinu předplatitelů časopisů Computerworld, CIO Business World a VIP partnery. Rovněž bude k dispozici online a v digitální podobě pro všechna mobilní zařízení.

Z obsahu

 • Přehled významných ICT událostí za posledních 25 let
 • Autorské příspěvky význačných českých ICT osobností
 • Pohled statistika na čtvrtstoletí českého ICT
 • Vývoj firemního ICT sektoru z pera společnosti Bisnode, evropského poskytovatele ekonomických informací o společnostech a podnikatelích
 • Úspěchy českého ICT ve světě
 • Profily úspěšných ICT společností (vyhrazeno pro partnery)

 

Jak být součástí speciálu?

 

Partnerství

Výhody pro partnery ZDARMA

 • Každý z partnerů bude mít možnost umístit své logo na společném inzerátu IDG věnovanému Čtvrtstoletí českého ICT. Inzerát budeme pravidelně publikovat v tištěných médiích IDG.
 • Současně budeme tuto významnou událost prezentovat v článcích online, a to včetně partnerů.
 • Prezentovat budeme událost v newsletteru všech našich periodik s uvedením partnerů.
 • Spustíme online banery speciálu s logem partnerů.
 • Abychom vám usnadnili vygenerování a dodání podkladů pro partnerskou část speciálu, připravili jsme pro vás online dotazník, který vám pomůže s jejich přípravou. Odkaz na něj naleznete na této stránce vlevo nahoře. Alternativně lze samozřejmě využít i email.

Hlavní partner

 • Logo na titulní straně + Poděkování a logo na 1. straně u úvodníku
 • Rozsah: 1 strana (cca 4,800 znaků)
 • Obsah: Rozhovor nebo článek, fotografie, profil firmy, loga (možno též historická)

Možno zmínit např.:

• historii firmy (významné projekty, produkty, úspěchy, akvizice)

• aktuální dění ve firmě (co má aktuálně největší úspěch z vaší nabídky u zákazníků, jaké vidíte aktuálně největší problémy v českém ICT)

• firemní plány do budoucna (produktové, oborové)

• zhodnocení uplynulých 25 let

Cena: 69 000 Kč

Partner

 • Rozsah: 1/2 strany (cca 2,200 znaků)
 • Obsah: Profil firmy, logo

Možno zmínit např.:

• historii firmy (významné projekty, produkty, úspěchy, akvizice)

• aktuální dění ve firmě (co má aktuálně největší úspěch z vaší nabídky u zákazníků)

• firemní plány do budoucna

Cena: 45 000 Kč

Inzerce

Celostrana 59 000 Kč

II. obálka 69 000 Kč

III. obálka 59 000 Kč

IV. obálka 89 000 Kč

Zlomkový inzerát na základě dohody.

Dotazník

Dotazník pro zařazení do speciálu Čtvrtstoletí českého ICT naleznete na adrese: http://dotazniky.computerworld.cz

Alternativně lze využít i email - viz kontakty níže.

Vyplnění údajů na webu je považováno za závaznou objednávku.

Podklady

Inzerce: 1/1 strana – čistý formát 235 mm šířka × 297 mm výška, + 4 mm na ořez, odstup textu od hřbetu 5 mm. PDF pro PRESS (CMYK, fonty v křivkách). U spadových formátů navíc 5 mm na každé straně.

Partnerské příspěvky: Celkový rozsah textu 4 800 znaků (resp. 2 800 zn.) vč. mezer, logo a foto v tiskové kvalitě (CMYK, 300 DPI nebo v křivkách).

Termíny

Uzávěrka objednávek a redakčních a inzertních podkladů: 8. září 2015 (po dohodě lze i později)

Publikace vychází: 30. září 2015

Kontakty

Inzerce: jmeno_prijmeni@idg.cz, tel.: 257 088 126,

257 088 127, 257 088 181, fax: 257 088 174

Vedoucí projektu: Radan Dolejš, radan_dolejs@idg.cz,

tel.: 257 088 142, fax: 257 088 174

 


06Květen

Nový web Computerworldu

V souvislosti s ní přinášíme přehled změn, novinek a dalších zajímavostí. Náš web nyní splňuje podmínky responsivního vzhledu, což znamená, že kromě přehlednějšího uspořádání došlo i ke sloučení verzí pro počítače a chytré telefony. Design našich stránek je nyní uzpůsoben tak, aby se daly pohodlně prohlížet na libovolně velké ploše. Nejdůležitější a nejzajímavější příspěvky dostaly nový prostor hned na začátku stránky, ke změně došlo i v náhledu na nejnovější příspěvky, který má nyní jednodušší a intuitivnější ovládání.

Novinkou je katalog aplikací pro podnikové správce IT. Obsahuje užitečné a zajímavé aplikace, které pomohou správcům při práci a které jsou k dispozici zdarma v plné nebo testovací verzi.

ComputerworldPřipomínáme, že začátkem tohoto roku jsme otevřeli digitální trafiku, kde jsou k dispozici elektronická vydání všech publikací z našeho vydavatelství, tedy i Computerworldu. Publikace si můžete objednat, zaplatit a okamžitě získat v elektronické podobě. Součástí trafiky je i aplikace pro operační systém Android, kterou najdete v obchodě Google Play. Naše publikace najdete i v nabídce e-vydavatelství Publero a Euromedia.

Výběr článků můžete sledovat i na naší stránce v sociální síti Facebook nebo Twitter. Můžete si také objednat týdenní přehled novinek, který vám automaticky dorazí do vaší e-mailové schránky. Objednat si ho můžete tady. Články můžete odebírat také pomocí kanálu RSS.

Doufáme, že vám naše stránky budou při četbě působit alespoň takové potěšení jako nám při jejich tvorbě.

 


18Únor

ChannelWorld redesignuje web

autor: redakce

ChannelWorld s cílem zlepšit své on-line služby spustil nový vzhled webu. Díky responzivnímu designu je nyní použit channelworld.cz a channelworld.sk jak pro klasické počítače, tak pro smartphony a tablety.

Upravili jsme strukturu menu, které vás nyní naviguje do rubrik podle produktového segmentu, channel témat (podpora, jednotlivé prodejní kanály a distribuce) i podle povahy, resp. účelu článku. Zjednodušili jsme také uspořádání domovské stránky – levý sloupec nyní obsahuje všechny novinky a prostřední reportáže, analýzy, rozhovory a komentáře. Pravý sloupec je pak vyčleněn speciálním službám – přístupu do databáze distributorů a výrobců včetně vyhledávání nebo také k zobrazení aktuálních promoakcí. Nejdůležitější aktuality a články nalezete samozřejmě hned nahoře zdůrazněné ilustračním obrázkem.

Pokud máte k novému vzhledu konstruktivní návrhy, rádi je vyslyšíme v diskuzích pod článkem nebo na e-mailu channelworld@idg.cz. Připravujeme pro vás také nový, přehlednější newsletter, k jehož odběru (jednou týdně) se můžete přihlásit registrací zde.


14Únor

Ocenění ChannelWorld Awards 2012: výrobce a distributor roku vyhlášena

V ChannelWorld Awards, které oficiálně navazují na nejstarší českou anketu o IT Distributora roku a již třetím rokem oceňují prostřednictvím hlasů channel partnerů také IT výrobce roku, letos hlasovalo 751 zástupců ze 615 firem z České (57 %) i Slovenské republiky (43 %) v období od 10. 9. 2012 do 31. 1. 2013.

Anketu letos poprvé metodicky zaštiťuje výzkumná agentura IDC, která ověřila správnost vyhodnocení výsledků. „Vážíme si spolupráce s IDC a věříme, že odborný posudek přední mezinárodní analytické a poradenské společnosti specializované na trhy ICT dodá ještě větší váhu výsledkům nejstarší ankety o distributory a výrobce roku,“ uvedl Jan Mazal, šéfredaktor ChannelWorldu.

Tradiční IT reselleři, retail a e-tail hlasovali pro broadline a specializované distributory a výrobce (hlasující ze Slovenska volili pouze distributory). VAR, systémoví integrátoři, IAP a ISV hlasovali ve všech kategoriích včetně distributorů s přidanou hodnotou. Ocenit vzájemnou spolupráci v prodejních a distribučních kanálech mohli i výrobci a distributoři.

Vítězové kategorií Distributor roku 2012

Titul Broadline distributor roku 2012 obhájila společnost AT Computers a.s. (40 % hlasů). V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku 2012 zvítězila divize Comstor Česká republika společnosti WESTCON GROUP EUROPEAN OPERATIONS LIMITED, organizační složka (33 % hlasů). Ocenění Specializovaný distributor roku 2012 letos již potřetí obhájil Eset software spol. s r.o. (14 % hlasů).

První příčku ve slovenské kategorii Broadline distribútora roka 2012 potřetí obhájil eD‘ system Slovakia, s.r.o. (38 % hlasů), který zároveň letos poprvé zvítězil v kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka (46 % hlasů).

Tituly Výrobce roku 2012 získaly v  ChannelWorld Awards tyto společnosti:

Kompletní výsledky ankety naleznete na webu ChannelWorld.cz.

 „Anketa ChannelWorld Awards letos reagovala na aktuální trendy v IT, kterými jsou bezesporu mobilita i velká data. Upravili jsme proto některé kategorie a poprvé vyhlásili Výrobce mobilních řešení roku a Výrobce serverů/storage roku,“ dodala k vyhlašovaným oceněním Jana Pelikánová, výkonná ředitelka vydavatelství IDG Czech Republic, a.s.

Slavnostní předání ocenění a losování věcných cen pro hlasující se uskutečnilo v pražské restauraci V Zátiší za účasti zástupců oceněných distributorů, výrobců a sponzorů vyhlášení, společností Canon a Thomas-Krenn.AG.

ChannelWorld Awards pořádá vydavatelství IDG v lokálních verzích v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí.

O projektu ChannelWorld:
ChannelWorld je časopis a web mezinárodního vydavatelství IDG orientovaný na prodejce, dodavatele služeb a profesionály v prodejním kanálu ICT (informační a komunikační technologie) a CE (spotřební elektronika). Kromě České a Slovenské republiky vychází ve více než 15 zemích na 6 kontinentech světa. Zpravodajský web projektu ChannelWorld (www.ChannelWorld.cz  a www.ChannelWorld.sk) je nejnavštěvovanějším zpravodajským portálem pro resellery a dodavatele ICT produktů a řešení v České republice a na Slovensku. Tištěný speciál vychází pětkrát do roka.

 


17Říjen

Web CIO Business Worldu prodělal výrazný redesign

autor: redakce

Web CIO Business Worldu, který je dostupný na doménách cio.cz nebo businessworld.cz, slouží jako informační zdroj pro CIOs, IT manažery a další zájemce o problematiku managementu informačních technologií. Nový vzhled webu je nejen modernější a vizuálně atraktivnější, ale díky novému členění rubrik zvyšuje také přehlednost dostupných informací. Věříme, že se vám nová podoba webu bude líbit. Případné připomínky a podněty pro další zlepšování kvality uvítáme na e-mailové adrese cestmir_zak@idg.cz.


10Září

Hlasování pro výrobce a distributory roku v ChannelWorld Awards 2012 startuje

autor: redakce

ChannelWorld Awards 2012Anketa ChannelWorld Awards je pokračovatelem historicky nejstarší nezávislé ankety IT Distributor roku, ve které obchodní partneři v České republice a na Slovensku od roku 2006 hodnotí spolupráci s distributory a výrobci ICT a spotřební elektroniky.

Prostřednictvím webu www.channelworld.cz/awards-2012 resp. www.distributorroku.cz mohou od 10. 9. 2012 do 31. 1. 2013 čeští a slovenští prodejci a dodavatelé ICT produktů a řešení, čeští zástupci distributorů i výrobců volit vítěze v těchto kategoriích:

Broadline distributor roku, Distributor s přidanou hodnotou roku, Specializovaný distributor roku a Výrobce roku v devíti podkategoriích.

Anketu ChannelWorld Awards 2012, která se v lokální verzi pořádá také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí, vyhlašují mezinárodní vydavatelství IDG a redakce projektu ChannelWorld pod záštitou výzkumné agentury IDC.

Více o historii ankety zjistíte na rozcestníku ChannelWorld Awards, který obsahuje informace o předešlých ročnících a jejich vítězích.

Pokud ChannelWorld Awards znáte z předchozích ročníků, můžete hlasovat přímo kliknutím na tlačítko níže:


Hlasujte

 


 

Kategorie distributorů roku 2012


25Červen

IDG obnovuje značku IT distributor roku

Vydavatelství IDG Czech Republic usilovalo o získání značky IT distributor roku již od roku 2009 poté, co zanikl její vlastník a původní organizátor ankety, časopis Computer Business. V několikanásobně vypsaném výběrovém řízení na odkup balíku všech ochranných známek společnosti Thomas Taylor vydavatelství IDG uspělo a 31. května 2012 podepsalo smlouvu o převodu známek do svého vlastnictví. Kromě ochranných známek ankety IT distributor roku získává také např. práva ke značce CIO FORUM.

IDG a časopis a web ChannelWorld letos pod metodickou záštitou výzkumné společnosti IDC vyhlásí již šestý ročník ankety pro prodejní a distribuční kanály ICT a spotřební elektroniky, kde zástupci prodejců a další profesionálové volí prostřednictvím webu www.ChannelWorld.cz/awards resp. www.ChannelWorld.sk/awards (a www.distributorroku.cz) distributory a výrobce roku.

Značku IT distributor roku IDG zahrne pod svou anketu ChannelWorld Awards, která se v lokálních verzích koná také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí. Se změnou rovněž dochází ke sjednocení logotypů ocenění, které budou historickým vítězům postupně dodány.

 

ChannelWorld Awards

 

Vyvrcholením ChannelWorld Awards 2012 bude slavnostní večer, na kterém IDG vyhlásí podrobné výsledky ankety, jež IDC doplní prezentací trendů na trhu informačních a komunikačních technologií a předpovědí dalšího vývoje na základě svých výzkumů.

 

Historie ankety

V prvním ročníku IT Distributora roku (2006) zvítězila společnost AT Computers. V roce 2007 byla distributorem roku zvolena firma SWS. Poprvé se hlasovalo také pro IT VAD roku s přidanou hodnotou, kde zvítězil Azlan (divize Tech Data Distribution). První dva ročníky ankety proběhly pod hlavičkou již zaniklého časopisu Computer Business (vydavatelství Thomas Taylor).

Třetí ročník se uskutečnil již pod hlavičkou projektu ChannelWorld mezinárodního odborného vydavatelství IDG. V kategorii IT distributor roku 2009 v České republice zvítězila společnost AT Computers a zopakovala tak svůj úspěch z roku 2007, titul IT VAD roku 2009 získala společnost Intelek. Na Slovensku získala ocenění IT distribútor roka 2009 společnost eD´ system Slovakia a jako IT VAD roka 2009 byla zvolena společnost Avnet Technology Solutions.

Od roku 2010 navázalo IDG na svůj nadnárodní brand, anketu zastřešilo značkou ChannelWorld Awards a rozšířilo ocenění také o výrobce roku v osmi kategoriích. Titul Broadline distributora za rok 2010 získal eD‘ system Czech a na Slovensku sesterská firma eD‘ system Slovakia. V ocenění za rok 2011 titul obhájila opět společnost AT Computers, která tak drží největší počet ocenění od počátku ankety. Na Slovensku je obdobným rekordmanem firma eD‘ system Slovakia.

O projektu ChannelWorld:
ChannelWorld je časopis a web mezinárodního vydavatelství IDG orientovaný na prodejce, dodavatele služeb a profesionály v prodejním kanálu ICT (informační a komunikační technologie) a CE (spotřební elektronika). Kromě České a Slovenské republiky vychází ve více než 15 zemích na 6 kontinentech světa. Zpravodajský web projektu ChannelWorld (www.ChannelWorld.cz (www.ChannelWorld.sk) je nejnavštěvovanějším zpravodajským portálem pro resellery a dodavatele ICT produktů a řešení v České republice a na Slovensku. Tištěný speciál vychází čtyřikrát do roka.

O IDG Czech Republic:
IDG Czech Republic, a.s. je dceřiná společnost International Data Group (IDG), přední mezinárodní společnosti se sídlem v Bostonu, která na trhu působí již od roku 1964. IDG vydává více než 300 titulů novin a časopisů a poskytuje svým čtenářům informace prostřednictvím více než 450 webů po celém světě. V České a Slovenské republice vydává společnost IDG měsíčník CIO Business World, čtrnáctideník Computerworld, čtvrtletník Security World, dvouměsíčník HD World a čtvrtletník ChannelWorld. Webové stránky těchto a dalších titulů navštěvuje více než 200 000 návštěvníků měsíčně.

O IDC:
IDC je přední mezinárodní analytická a poradenská společnost specializovaná na trhy informačních a komunikačních technologií. Již více než 47 let pomáhá IT odborníkům, manažerům a investorům kvalifikovaně rozhodovat o investicích do IT a vytvářet úspěšné obchodní strategie. Zaměstnává přes 1000 analytiků ve více než 110 zemích světa. IDC je součástí mezinárodní skupiny IDG, která se zabývá publikační činností, výzkumem trhu a organizováním odborných konferencí v oblasti informačních technologií. Další informace naleznete na  www.idc.com.

 

Kontakt:

Jan Mazal

jan_mazal@idg.cz

tel.: +420 602 555 844


13Únor

ChannelWorld Awards 2011: distributoři a výrobci roku vyhlášeni

autor: IDG

Tři kategorie „Distributorů roku“ v České republice a dvě kategorie na Slovensku znají nejlepší ICT distribuční společnosti za rok 2011. Hlasovali pro ně výkonní zástupci prodejců, dodavatelů služeb a výrobců ICT a spotřební elektroniky (CE) v on-line anketě na webu ChannelWorld.cz. V osmi kategoriích byli také vyhlášeni „Výrobci roku“, pro něž hlasovali čeští prodejci ICT a CE a dodavatelé služeb i zástupci distributorů. Hlasování probíhalo od 12. 9. 2011 do 31. 1. 2012.

V 2. ročníku ankety hlasovalo celkem 847 zástupců ze 767 firem, přičemž 34 % tvořili hlasující ze Slovenska. „Mezi hlasujícími se zvýšil podíl majitelů a jednatelů z řad resellerských společností. Prostřednictvím ankety tak mohou výkonní představitelé firem nastavit zrcadlo kvalitě spolupráce v českém a slovenském prodejním kanále ICT,“ uvedl výsledky Jan Mazal, šéfredaktor ChannelWorldu.

ChannelWorld Awards 2011Broadline distributorem roku 2011 se v České republice stala společnost AT Computers a.s. (29 % hlasů).

Titul Distributor s přidanou hodnotou roku si zasloužila společnost INTELEK spol. s r.o. (35 % hlasů) a kategorii Specializovaný distributor roku vyhrála společnost Eset software spol. s r.o. (20 % hlasů).

Slovenské kategorii Broadline distribútor roka již podruhé za sebou kralovala společnost eD‘ system Slovakia, s.r.o. (64 % hlasů). Ocenění Distribútor s pridanou hodnotou roka získala společnost ASBIS SK spol. s r.o. (65 % hlasů).

Titul Výrobce roku získaly v rámci ChannelWorld Awards tyto společnosti:

ChannelWorld Awards pořádá vydavatelství IDG v lokálních verzích v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí. „Druhý ročník se stejnou metodikou hlasování a vyhodnocování výsledků umožňuje výrobcům a distributorům srovnat, zda se jejich snahy po roce odrazily ve spokojenosti obchodních partnerů,“ doplnila Jana Pelikánová, výkonná ředitelka vydavatelství IDG Czech Republic, a.s.

Slavnostní předání ocenění a losování věcných cen pro hlasující se uskutečnilo v pražské restauraci V Zátiší za účasti zástupců oceněných distributorů, výrobců a partnerů ankety.

Ceny pro hlasující věnoval hlavní partner společnost AVG Technologies a partneři ankety - společnosti Belkin, Canon, D-Box, Dell, GFI a Sapphire.

Výsledky hlasování naleznete níže. Nejpodrobnější výsledky včetně přehledu vylosovaných výherců budou zveřejněny v březnovém vydání časopisu ChannelWorld. Pokud jste do ankety nehlasovali, ChannelWorld neodebíráte a máte zájem tištěné speciály dostávat přímo na váš stůl, můžete si je objednat zvýhodněně registrací na web zde.

ChannelWorld Awards 2011 - kategorie Distributor roku

V každé kategorii uvádíme první tři místa. V případě, že se na dalších pozicích umístily společnosti s více než 10 % hlasů, jsou uvedeny také.

V kategorii Broadline distributor roku hlasovalo 407 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. První čtyři místa obsadily společnosti AT Computers, eD' system Czech, SWS a ABC Data.

Pro Distributory s přidanou hodnotou roku hlasovalo 217 zástupců prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. Uspěly společnosti Intelek, Comstor Česká republika, Agora plus a Azlan (Tech Data Distribution).

V kategorii Specializovaný distributor roku hlasovalo 254 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. Zvítězila společnost Eset software následovaná firmami Krup a Lama Plus.

Na Slovensku se do hlasování o Broadline distribútora roka 2011 zapojilo 285 prodejců, dodavatelů řešení a výrobců. Kategorii ovládl eD' system slovakia následovaný společnostmi Asbis SK a AT Computer.

V kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka 2011 hlasovalo 89 prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců ze Slovenska. Suverénně zvítězila společnost Asbis SK, dále se umístily firmy BSP Softwaredistribution a Alef Nula.

ChannelWorld Awards 2011 - kategorie Výrobce roku

V kategorii Výrobce počítačů roku hlasovalo 387prodejců a distributorů z ČR. Hlasy distributorů pro vlastní značky PC nebyly započítány. První tři místa obsadily společnosti Hewlett-Packard, AT Computers a Dell.

V kategorii Výrobce softwaru roku hlasovalo 411 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Přední pozice obsadily společnosti Microsoft, Eset Software a AVG Technologies.

V kategorii Výrobce tiskových řešení roku hlasovalo 364 zástupců resellerů a distributorů. Nejúspěšnějšími byly zvoleny firmy Hewlett-Packard, Canon, Epson a OKI.

Do kategorie Výrobce síťových řešení roku udělilo hlas 372 zástupců prodejců a distributorů z ČR. První tři místa získaly Cisco, D-Link a ZyXel.

Pro Výrobce komponent roku hlasovalo 361 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Titul si odnesl Intel, následovaný společnostmi Asus, Gigabyte a Kingston.

Pro Výrobce periferií roku hlasovalo 359 zástupců resellerů a distributorů z ČR, kteří zvolili jako vítěze Hewlett-Packard, a na dalších místech pak Logitech a Samsung.

V kategorii Partnerský program roku hlasovalo 307 zástupců a v kategorii Partnerský portál roku 329 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Nejlepší partnerský program mají podle hlasujících společnosti Microsoft, Eset a Hewlett Packard. Partnerský portál oceňují u výrobců AVG, Eset sofware a Microsoft.


Pro srovnání doporučujeme také výsledky ChannelWorld Awards 2010.


Archiv blogu